تبلیغات
بیمه ایران, بیمه مرکزی, نمایندگی بیمه ایران, بیمه عمر, بیمه مسئولیت مهدوری بیمه ایران - مقالات بیمه عمر و سرمایه گذاری
بیمه ایران
تماس با ما

مقالات بیمه عمر و سرمایه گذاری

 
هفت نکته ضروری که قبل از خرید بیمه عمر و سرمایه گذاری باید بدانیم
مقالات بیمه عمر و سرمایه گذاری


بیمه ایران

 آیا امکان پرداخت حق بیمه بصورت سالیانه یا یکجا برای بیمه گذار وجود دارد؟
بله . از آنجائیکه سود بیمه نامه عمر ایران ، بصورت روزشمار و بهره مرکب میباشد ، بیمه گذار در صورت پرادخت حق بیمه خود بصورت سالیانه و یکجا،  از سود بسیار بالایی به بیمه نامه اش بهره مند شود.  


در این صورت است که بیمه گر در ارائه نرخ قطعا" دچار اشتباه خواهد شد. حال چنانچه ارائه اطلاعات نادرست از جانب بیمه گذار ، عمدی باشد ، بیمه نامه باطل خواهد شد و حق بیمه پرداخت شده نیز به هیچ عنوان مسترد نخواهد شد . ولی چنانچه اظهارات نادرست عمدی نبوده و سهوی  بوده و به علت ناآگاهی باشد بیمه نامه باطل نشده ولی ذخیره ریاضی و یا ارزش بازخریدی بیمه نامه مسترد نخواهد شد.  
بنابراین انتظار می رود پرکردن پرسشنامه با دقت لازم و کافی انجام شود.

 برای داشتن یک بیمه عمر و سرمایه گذاری خوب حداقل چقدر باید سرمایه گذاری کرد؟

برای داشتن یک بیمه نامه عمر و پس انداز برای کودکان و نوجوانان می توان با پرداخت سالیانه حداقل 200.000 تومان (روزی 548 تومان ) و سالیانه 600.000 تومان برای بیمه عمر و سرمایه گذاری بزرگسالان یعنی روزی 1640 تومان  و یا بالاتر میتوان دارای بیمه عمر و سرمایه گذاری خوب و مطمئن شد . 

 
 چگونه میتوان از کاهش ارزش بیمه و سرمایه با توجه به کاهش ارزش پول جلوگیری کرد ؟

با توجه به رشد نرخ تورم به صورت سالیانه و در نتیجه کاهش ارزش پول نقد این امکان به بیمه گذار داده شده تا به صورت سالیانه بین 5 تا 20 درصد حق بیمه و مبلغ بیمه نامه را افزایش دهد .

 آیا نحوه پرداخت اقساط بیمه نامه در سود بیمه نامه تاثیر دارد ؟

بله ، در بیمه نامه عمر با توجه به روز شمار بودن سود اندوخته و تخصیص یافتن بهره مرکب ، چنانچه بیمه گذار اقساط خود را بصورت سالیانه پرداخت نماید و همچنین پرداخت زودتر از سررسید بالطبع سود بسیار بیشتری به اندخته وی تعلق میگیرد . بنابراین پرداخت حق بیمه بصورت سالیانه بهترین نوع پرداخت در بیمه نامه عمر میباشد.

 آیا بیمه گذاردرطول مدت بیمه نامه خود، امکان برداشت از اندوخته بیمه نامه خود را دارد؟

بیمه گذار این امکان برایش وجود دارد که از ابتدای سال سوم حداکثر تا 30درصد از میزان اندوخته بیمه نامه خود و از سال هفتم تا 90 درصد را برداشت نماید با در نظر داشتن این موضوع که مبلغ برداشت شده  از سود سرمایه گذاری پایان دوره کسر خواهد شد.

 شرایط دریافت وام چیست ؟

بیمه گذار میتواند از ابتدای سال سوم تا سقف 90 درصد اندوخته خود را وام بگیرد ، بهره این وام سه درصد بیشتر از سود پرداختی توسط بیمه گر به اندوخته بیمه گذار میباشد .

 منظور از پرداخت کمک هزینه بیماریهای خاص چیست ؟

در صورت انتخاب این پوشش در زمان عقد بیمه نامه در صورتی که بیمه شده پس از گذشت 3 ماه از عقد بیمه نامه به علت  یکی از بیماریهای سرطان ، سکته مغزی ، سکته قلبی ، عمل جراحی عروق کرونر و پیوند اصلی اعضای بدن  در بیمارستان بستری گردد ،  بیمه گر بخشی از هزینه های درمانی را به میزان 30 درصد سرمایه فوت و تا سقف 20 میلیون تومان پرداخت مینماید .


در این نوع بیمه نامه بیمه گذار اختیار دارد که در طول مدت بیمه نامه سرمایه بیمه عمر خود را افزایش و یا کاهش دهد.


1- خودکشی که قبل از گذشت سه سال از شروع بیمه نامه باشد مگر اینکه اثبات شود که خودکشی غیر ارادی بوده است .
2- مسابقه های مربوط به سرعت و اکتشاف و پروارهای آکروباتی .
3- خطر جنگ و یا هر حادثه ای که جنبه نظامی داشته باشد.
4 - مرگی که استفاده کننده و یا بیمه گذار مسبب و علت آن باشد (در بیمه نامه هائیکه بیمه شده و بیمه گذار یک نفر نمی باشد ) .


چنانچه بیمه گذار نوع بیماریش جزو بیماری های لا علاج نباشد ، بقیه بیماری ها با نظر پزشک معتمد شرکت و دریافت حق بیمه اضافی قابل بیمه شدن می باشد . علی ایحال برای اینکه بیمه گر و بیمه گذار با مشکل مواجه نشوند ، می بایست پرسشنامه (فرم پیشنهاد) با دقت مطالعه و تکمیل شود. 


اول اینكه بیمه های اجتماعی از جمله تامین اجتماعی و خدمات درمانی، ماهیت درمانی دارند یعنی عمدتاً حق بیمه های پرداختی شما صرف هزینه های درمانی میشود و تفاوت بسیاری با بیمه عمر و سرمایه گذاری دارند. شما میتوانید بیمه عمر و سرمایه گذاری را به عنوان مكمل بیمه های تامین اجتماعی خریداری كنید.
در صورت فوت فرد در بیمه تامین اجتماعی غیر از مبلغ ناچیزی از هزینه كفن و دفن (تا سقف 200.000 تومان) پولی به بازماندگان پرداخت نمیشود، در حالیكه در بیمه عمر و سرمایه گذاری چنانچه خدای ناكرده اتفاقی برای بیمه گذار بیافتد حتی اگر یك قسط از حق بیمه را هم پرداخت كرده باشد، علاوه بر پرداخت سرمایه فوت ، چنانچه پوشش فوت بر اثر حادثه هم خریداری شده باشد، تا ۳ برابر سرمایه فوت، به بازماندگان پول پرداخت میگردد.  در حالیكه در بیمه تامین اجتماعی ، حقوق به بازماندگان تحت شرایط خاص ( از میان فرزندان تنها به فرزند دختر و مجرد) انتقال می یابد.
حق بیمه های پرداختی شما به سازمان تامین اجتماعی قابلیت بازخریدی ندارد. شما ۷% حقوق دریافتیتان را ماهیانه بابت  حق بیمه تامین اجتماعی پرداخت میكنید، اگر استفاده ای هم از آن نكنید نمیتوانید مبالغ پرداختی خود را بازخرید كنید. در حالیکه در بیمه عمر و سرمایه گذاری، حق بیمه های پرداختی شما برخلاف تامین اجتماعی امکان بازخریدی داشته  و در پایان دوره به همراه سود با بهره مرکب محاسبه میشود و به صورت یکجا و یا مستمری قابل دریافت میباشد .


بیمه عمر وسرمایه گذاری علاوه بر ایجاد شرایط خاص جهت پس انداز و سرمایه گذاری با سرماه بسیار اندک ( تنها روزی 1000 تومان ) علاوه بر ایجاد ارامش بیشتر در زندگی و پوشش حوادث احتمالی که همه ما را تهدید میکند دارای شرایط ساده تری برای افراد جوان نسبت به  افراد میانسال و سالمندان  میباشد که مهمترین آن عدم نیاز به ازمایشات پزشکی برای افراد زیر 40 سال میباشد.


برای سرمایه گذاری در بانك ، چنانچه بخواهید سود دریافتیتان قابل توجه باشد، باید در ابتدا مبلغ قابل توجهی  را پس انداز نمایید . سپرده گذاری در بانكها به دو صورت انجام میشود:
سپرده گذاری در انواع حسابهای بلند مدت بانكی: این نوع سرمایه گذاری  معمولاً مستلزم داشتن سرمایه هنگفتی  است كه به صورت یكباره سپرده گذاری شده و تا پایان مدت قرارداد قابل برداشت و استفاده نیست. در صورت استفاده، میزان نرخ سود آنها متناسب با مدت زمان سپرده گذاری  تعدیل میشود.
در هیچ یك از دو روش بالا هیچكدام از مزایای پوششهای بیمه ای  ارائه نمیشود. 


با پرداخت تنها یك حق بیمه، شركت بیمه در صورت فوت بیمه شده میبایست تمام سرمایه فوت تعیین شده و حتی سرمایه فوت بر اثر حادثه را به استفاده كنندگان پرداخت كند ، در حالیكه در سپرده گذاری در بانك چنین پوششی وجود ندارد. بنابراین برای پوشش این خطرات و نیز جبران سایر هزینه ها، شركت های بیمه ناگزیر به داشتن ذخیره معقولی هستند تا بتوانند تعهدات خود را ایفا كنند.
بنابراین از مزیت های بیمه های عمر و سرمایه گذاری به طور خلاصه میتوان به ارائه  پوشش های بیمه ای از ابتدای قرارداد ، امکان برداشت از اندوحته ، اخذ وام بدون ضامن و وثیقه و سود مشارکت در منافع را نام برد.


این مراحل شامل موارد ذیل میباشد : 
1- ابتدا با توجه به بضاعت مالی و بودچه درنظر گرفته به منظور پس انداز و سرمایه گذاری ، حق بیمه سالیانه خود را تعیین نمایید( توصیه میگردد حداقل از سالیانه 600 هزار تومان شروع شود)
2- می توانید با مراجعه به سایت نمایندگی و عضویت (بصورت رایگان میباشد) و ارائه و تکمیل اطلاعات شخصی ، و یا تماس با شماره های ثبت شده در سایت از مشاوره و راهنمایی های لازم برخوردار شوید .  
3_ کارشناسان بیمه عمر و سرمایه گذاری حداکثر تا یک ساعت کاری با شما تماس و جهت مشاوره و راهنمائی برای پرکردن فرم های پیشنهاد بیمه عمر به درب منزل و یا محل کار شما مراجعه میکنند . مدارکی که مورد نیاز است :کپی کارت ملی یا شناسنامه و یا گذرنامه و همچنین اولین قسط پرداختی .
4_ پس از گذشت چند روز بیمه نامه صادر و درب منزل و یا محل کار شما تحویل داده خواهد شد (ارسال رایگان) 


بیمه عمر و سرمایه گذاری ، نوع جدیدی از بیمه عمر میباشد که علاوه بر پوشش بیمه عمر سود تضمینی مرکب به همراه سود مشارکت نیز به بیمه گذار تعلق میگیرد. شما بر پایه نیازهای خود و خانواده ، در ابتدا ، میزان سرمایه لازم برای پوشش خطر فوت را انتخاب می‌كنید و با توجه به  توان مالی خود، مبالغ حق بیمه و نحوه پرداخت آن را برمی‌گزینید. حق بیمه‌های پرداختی شما پس از كسر حق بیمه لازم برای پوشش فوت و پوششهای اضافی ، به اندوخته سرمایه‌گذاری شما افزوده میشود.

در پایان مدت بیمه ، موجودی اندوخته سرمایه‌گذاری و سود آن به اضافه مبالغ اضافی سود مشاركت در منافع به شما پرداخت می‌شود. در صورت فوت بیمه شده ، در خلال مدت بیمه نیز ، سرمایه تعیین شده که میتواند بین 3 تا 100 میلیون تومان باشد به علاوه موجودی اندوخته سرمایه‌گذاری در هر زمان به بازماندگان یا افرادی كه قبلا تعیین كرده‌اید، پرداخت خواهد شد. مدت زمان بیمه از 5 تا 30 سال میباشد . 
برخی از مزایای این بیمه به شرح زیر میباشد :
امکان برداشت اندوخته در طول مدت بیمه 
امکان دریافت وام بدون ضامن و وثیقه  
کمک هزینه های درمانی بیماریهای خاص 
معافیت از پرداخت حق بیمه در صورت از کار افتادگی 
پرداخت سرمایه فوت بر اثر حادثه
دریافت اندوخته سرمایه گذاری به صورت مستمری ( حقوق بازنشستگی )

بیمه ایران


 
جمعه 6 اردیبهشت 1398 04:32 ق.ظ
スーパーコピーブランドバッグ?アクセなど、即日配達OKのアイテムもあります 品揃え9,000を誇るブランドスーパーコピー
چهارشنبه 4 اردیبهشت 1398 01:25 ب.ظ
高級品ロレックスコピーブランド時計スーパーコピーロレックスの専門店
چهارشنبه 4 اردیبهشت 1398 01:25 ب.ظ
ランドメンズ靴グッチコピー,ブランド革靴ルイヴィトンコピー,ブランド偽者プラダ男靴偽物,ブランドコピー
چهارشنبه 4 اردیبهشت 1398 01:24 ب.ظ
当店は正規品と同等品質のスーパーコピー品を低価でお客様に提供します。 偽物販売,最新ブランドバッグ,激安コピーブランド財布,シャネルスーパーコピー時計
دوشنبه 26 فروردین 1398 07:36 ب.ظ
通販専門店!全国送料無料、ブランドコピー,コピーブランド,スーパーコピーブランド, ブランドコピー 激安
https://www.sheetplantassociation.com/contact-us https://www.sheetplantassociation.com/contact-us
یکشنبه 18 فروردین 1398 08:13 ق.ظ
スーパーコピーブランド通販、腕時計コピーのクチコミサイト
یکشنبه 18 فروردین 1398 04:53 ق.ظ
村上美咲スーパーコピー時計-www.vnsakura777.com
شنبه 17 فروردین 1398 08:29 ق.ظ
ブランド時計コピー通販、高い品質、激安、送料無料。シャネル時計コピー、rolex時計コピー、オメガ時計コピー、ウブロ時計コピー、 など世界中有名なブランド時計レプリカを格安で通販しております。
جمعه 17 آذر 1396 10:29 ق.ظ
Howdy! This post couldn't be written any better!
Reading through this post reminds me of my previous room
mate! He always kept talking about this. I will forward this write-up to him.

Pretty sure he will have a good read. Many thanks for sharing!
چهارشنبه 10 آبان 1396 05:17 ب.ظ
سلام از کارولینای! من خسته شده اشک در محل کار، بنابراین من تصمیم گرفتم وب سایت خود را بر روی آیفون من در طول ناهار خوری مرور کنید.
من واقعا اطلاعاتی را که اینجا ارائه می دهم دوست دارم و نمی توانم منتظر بمانم تا وقتی نگاه می کنم نگاه کنم
خانه من شگفت زده می شوم که وبلاگ شما به اندازه من چگونه است
تلفن.. من حتی با استفاده از WIFI، فقط 3G.. به هر حال، وبلاگ فوق العاده!
سه شنبه 17 مرداد 1396 04:46 ق.ظ
I have learn a few good stuff here. Certainly price bookmarking for revisiting.
I wonder how a lot attempt you place to make any such great informative web site.
جمعه 13 مرداد 1396 10:08 ب.ظ
Admiring the commitment you put into your website and detailed information you offer.
It's awesome to come across a blog every once in a while
that isn't the same unwanted rehashed information. Great read!

I've bookmarked your site and I'm adding your RSS feeds to my Google account.
سه شنبه 26 اردیبهشت 1396 05:21 ق.ظ
core از خود نوشتن در حالی که ظاهر شدن
دلنشین اصل آیا واقعا نشستن
بسیار خوب با من پس از برخی از زمان.
جایی درون جملات شما در واقع
قادر به من مؤمن متاسفانه تنها برای while.
من هنوز کردم مشکل خود را با
فراز در مفروضات و شما ممکن است را سادگی به کمک پر همه کسانی شکاف.
در این رویداد شما که می توانید انجام من
خواهد قطعا تا پایان در گم.
دوشنبه 25 اردیبهشت 1396 09:30 ب.ظ
Hi my friend! I wish to say that this article is amazing,
great written and come with approximately all vital infos.
I would like to peer more posts like this .
دوشنبه 25 اردیبهشت 1396 05:23 ق.ظ
Hello friends, how is everything, and what you wish for to say concerning this piece of writing, in my view its really amazing
in favor of me.
چهارشنبه 20 اردیبهشت 1396 01:01 ب.ظ
First off I want to say fantastic blog! I had a quick question which I'd like to ask if you don't mind.

I was curious to know how you center yourself and clear your head prior
to writing. I have had a tough time clearing my mind in getting
my ideas out. I do take pleasure in writing however it just seems
like the first 10 to 15 minutes are usually lost just
trying to figure out how to begin. Any recommendations or
hints? Many thanks!
شنبه 9 اردیبهشت 1396 10:38 ق.ظ
Hi there exceptional website! Does running a blog such as this require a massive amount
work? I've virtually no knowledge of programming however
I had been hoping to start my own blog in the near future.
Anyway, should you have any suggestions or techniques for new blog owners please share.
I understand this is off subject however I simply wanted to ask.
Many thanks!
یکشنبه 20 فروردین 1396 05:18 ق.ظ
Hi to every , since I am in fact keen of reading this weblog's post to be updated on a regular basis.
It includes fastidious data.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر

 
  • بیمه ایران

  • بیمه آتش سوزی بیمه مسئولیت